Junior Praha vs. FSC Libuš 4:1 (1:1)

publikováno 09.11.2015 (aktualizováno 25.07.2016)

Splněná povinnost..

Byť jsme si do zápasu s Libuší nesli tristní bilanci z předešlých čtyř soutěžních zápasů, vědomi si naší větší hráčské kvality, dovolili jsme si vyběhnout k tomuto střetnutí od první minuty hned s šesticí stabilních článků základní sestavy pouze na lavičce náhradníků. I tak jsme předposlední Libuš přehrávali, dokázali jsme kombinovat a vypracovat si sem tam i nějakou příležitost k zakončení. Bohužel pro nás byl však i po dlouhých dvaceti minutách hry stav stále bezbrankový, a proto jsme náš výkon hodlali osvěžit hromadným šestinásobným střídáním. Nemilým překvapením však bylo, že obraz hry se tímto momentem v podstatě vůbec nezměnil, ba co víc, z ojedinělé šance soupeře, pramenící z naší hloupé individuální chyby, jsme inkasovali a jako už tradičně jsme v domácím prostředí museli jako favorit duelu dotahovat ztrátu. Naštěstí se nám díky vydařené Křenkově střele podařilo vyrovnat brankou do šatny, do druhé půle jsme nastoupili v nejsilnější možné sestavě a v obvyklém rozestavení 4-1-4-1 a vydali se na cestu za třemi body. Namlsaná Libuš, z pro ní zajímavě se vyvyjejícího se zápasu, se však nehodlala vzdát lacino a nakonec jsme její tuhou defenzivu zlomili až po sérii několika po sobě jdoucích rohových kopů slabou čtvrthodinku před vypršením řádné hrací doby. Tím však ale bylo o osudu utkání rozhodnuto, protože hosté se ve druhém poločase snad až báli překročit s míčem na kopačkách půlicí čáru, a bez toho se branky střílejí jen velmi obtižně. Naopak my jsme ještě dvě přidali a byť ne po oslňujícím výkonu, připsali jsme si takové povinné tři bodíky a znovu jsme se mírně přiblížili nejlepším týmům soutěže, s kterými bychom rádi hráli o ty nejvyšší příčky!

Nastoupili jsme v této sestavě: Kender (5) - Šafka (4), Fáber (7), Vrzoň (5) - Pohn (5), Stránský (5), Šnobl (5), Vavruška (6), Bíma (5) - Procházka (4), Dub (5)

stř.: Slabina (6), März (6), Blín (4), Křenek (6), Levý (5), Honců (4)

Branky: 35. Křenek, 55. Fáber, 61. Slabina, 70. Bíma

FOTOGALERIE Z UTKÁNÍ ZDE