Úvod » Zápasy » Mistrovské

Union Žižkov vs. Junior Praha 2:3 (2:0)

publikováno 14.09.2015 (aktualizováno 25.07.2016)

V zápase s Unionem Žižkov jsme museli dotahovat dvoubrankovou ztrátu, ale i přes přísné vyloučení jsme dokázali utkání zaslouženě otočit!

Do zápasu proti Unionu Žižkov jsme nastoupili s chutí a během úvodních pěti minut jsme si vypracovali několik jasných brankových příležitostí. Nicméně jejich neproměňování předznamenalo náročný průběh zápasu, což nejlépe dokumentoval úvodní gól domácích, kteří se pěkně rozheranou standardní situací ujali vedení. I po té jsme byli jednoznačně lepší a zdálo se být jen otázkou času, kdy se některá z našich stoprocentních šancí ujme. Jenže stal se přesný opak, podruhé udeřilo na opačné straně hřiště a my v poločase prohrávali 2:0. Náš cíl zvítězit se ale samozřejmě ani postupem času nijak neměnil, do druhého dějství jsme nastoupili v rizikovějším postavení 3-2-3-2, a když jsme už po několika málo vteřinách hry bleskově snížili, naše akcie na tři body raketově stouply. Tlačili jsme se za vyrovnáním a odměněni jsme byli znovu poměrně brzy, v podstatě od začátku se začínalo dobrých dvacet minut před koncem řádné hrací doby a byli jsme to v tu chvíli my, kdo mohl být psychicky nahoře. Ovšem hned vzápětí nás viditelně zabrzdilo přísné vyloučení našeho gólmana převlečeného za útočníka a museli jsme dohrávat v deseti. Od tohoto okamžiku už jsme tolik jasných gólových příležitostí neměli, docházely nám síly a utkání směřovalo k dělbě bodů. Nicméně v samotném závěru nám bylo shůry dáno, ukázalo se, že někdy přece jen existuje spravedlnost, a my vítěznou branku v předposlední minutě doslova vybojovali. V těžkém zápase jsme tak vydřeli tři body a i po dvou kolech se vyhříváme na první příčce naší skupiny I.třídy SŽ!

Nastoupili jsme v této sestavě: Kender (6) -  Šnobl (6), Procházka (5), Vavruška (7), Kabourek (6) - März (8), Stránský (7), Levý (8) - Blín (8), Křenek (6), Dub (6)

stř.: Bíma (6)

Branky: 51., 69. Levý, 36. März

Vyloučení: 53. Procházka